Opinie o SJO Bumerang

Ze szkołą Bumerang współpracowaliśmy bez mała 8 lat.  Początkowo nasza córka uczyła się języka indywidualnie, ale  zdecydowaliśmy się na współpracę ze szkołą, z uwagi na pozytywne opinie dzieci (koleżanek i kolegów ze szkoły) oraz ich rodziców. Nigdy się nie zawiedliśmy. Córka zdobywała kolejne poziomy znajomości języka bezproblemowo . Zawsze chętnie uczęszczała na zajęcia, głównie z powodu wspaniałych nauczycieli – zaangażowanych w swoją pracę, zainteresowanych nie tylko dydaktyką  ale i uczniami, umiejących nawiązać z dziećmi przyjazne relacje. To,  co ceniłam najbardziej, to akcent  na wszechstronny rozwój  dziecka  oraz adekwatnie  dobrane do wieku dziecka  metody nauczania.  Gorąco polecam!

Katarzyna Durbacz

Nasze dziecko – Martyna Jeziorska uczy się w Szkole Bumerang od drugiej klasy szkoły podstawowej, czyli już osiem lat. Decyzja o nauce języka w Bumerangu była jedną z lepszych decyzji dotyczących nauki i wykształcenia naszego dziecka. Martyna w 2021 r. zdała egzamin FCE z bardzo dobrym wynikiem. Dobrze komunikuje się w języku angielskim. Osiągnęła to nie tylko dzięki własnej pracy, ale w znacznej mierze dzięki nauce w Bumerangu. Szkoła ta oferuje edukację językową na bardzo wysokim poziomie, niezwykłe zaangażowanie nauczycieli, twórcze pomysły i systematyczność, metodyczność oraz bardzo dobrą organizację zajęć językowych. Poza tym Szkoła przywiązuje wagę do integracji uczniów, czego przykładem są wspólne wyjścia do kina lub wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Na potrzeby prowadzonych zajęć nauczyciele często dokonują wyboru materiałów i tekstów odwołujących się do historii i polskiej tradycji. Dzięki temu przy okazji nauki języka angielskiego dzieci w dyskrecjonarny, ale i mądry sposób, uczy się postaw patriotycznych i humanistycznych. Zajęcia bywają także urozmaicane muzycznie wspólne muzykowanie i śpiewanie. Szkoła przede wszystkim jednak opracowała bardzo dobre i skuteczne metody nauczania języka, które wymagają zaangażowania nie tylko ze strony nauczycieli, ale i dzieci. Często poprzeczka bywa stawiana wysoko, dzieci otrzymują wymagające teksty i trudne materiały, które muszą uczciwie przepracować. Tak było w przypadku Martyny, którą nauka w Bumerangu w pewnym okresie kosztowała bardzo dużo zaangażowania i poświęcenia. Okazało się jednak, że była to droga wprost do sukcesu. Bumerang stworzył naszemu dziecku doskonałe warunki do nauki języka, nauczył ją tego języka, a przy okazji nauczył jak skutecznie i dobrze się uczyć i zarządzać procesem kształcenia. Nasza opinia o Szkole Bumerang jest bardzo pozytywna, a Martyna jest niezwykle zadowolona z wyboru tej Szkoły – wyboru, którego my dokonaliśmy, gdy była „mała”, a który ona, już jako nastolatka, w pełni świadomie i intencjonalnie podtrzymała. Martyna nie chciałaby chodzić do innej szkoły językowej.

Mirosława i Jarosław Jeziorscy

rodzice Martyny Jeziorskiej

Uważam, że ta szkoła językowa działa bardzo dobrze. Zajęcia prowadzone są w sposób, gdzie angażuje się uczniów do brania udziału w lekcji jak i w rozmowie między sobą. Jest to rzecz, której brakuje na normalnych szkolnych zajęciach. Nie sądzę, że program nauczania ma jakiekolwiek braki.

Anna Król

Na zajęcia w Szkole Językowej Bumerang uczęszczałem począwszy od drugiej klasy szkoły podstawowej, aż do ostatniej klasy ówczesnego gimnazjum. Zawsze byłem, i ciągle jestem zadowolony z jakości nauczania oraz zaangażowania jaki przedstawiali nauczyciele szkoły. Wystarczy wspomnieć, że dzięki kursom ukończonym w “Bumerangu” jako 15-latek zdałem egzamin CAE, zostałem laureatem wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego oraz trafiłem do programu matury międzynarodowej (International Baccalaureate). Aktualnie studiuje prawo na Uniwersytecie Londyńskim (University College London, UCL) oraz mieszkam w Londynie od dwóch lat, co nie byłoby możliwe bez doskonałej znajomości języka. Dodam tylko, że szczególnie dobrze wspominam lekcje z p. Januszem Skurczyńskim, z uwagi na urozmaicenie nauki o różne nieoczywiste tematy oraz omawianie bieżących wydarzeń na świecie, między innymi całej ówczesnej debaty prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych co zdecydowanie wpłynęło na moje późniejsze zainteresowanie geopolityką.

Mikołaj Krzyczmonik

Przez 4 lata syn uczył się w szkole Bumerang i uważam, że był to właściwy wybór. Mimo że syn nie jest osobą uzdolnioną językowo, radzi sobie z angielskim w stopniu komunikatywnym a najważniejsze jest to, że chętnie uczęszczał na zajęcia. Szczególnie jestem zadowolona z merytorycznego i pedagogicznego przygotowania nauczycieli, jasnych zasad i konkretnych wymagań. Szkoła ma podejście podmiotowe do uczniów i rodziców. Polecam zajęcia również dzieciom mniej utalentowanym.

Grażyna Przystasz

Szanowni Państwo,

 Bardzo serdecznie dziękuję za 9 lat wspólnej nauki mojego syna Michała. Dzięki Państwa nowatorskiego systemowi nauczania obcego języka, mój syn z przyjemnością przez tyle lat uczęszczał na zajęcia. Ponadto Państwa przygotowanie pozwoliło mu uzyskanie bardzo wysokiej noty za znajomość j. angielskiego przy egzaminach do szkoły licealnej, do wymarzonej klasy dwujęzycznej. Jesteśmy wdzięczni także za umacnianie patriotyzmu w naszych dzieciach, co jest rzeczą wyjątkową i poza standardem do tej pory spotykanym. Jak najbardziej polecam Państwa szkołę, gdyż wyniki z egzaminów, oraz praktyczna znajomość języka obcego jest potwierdzeniem wysokiej klasy nauczania i zaangażowania nauczycieli w przekazywanie wiedzy. Życzę Państwu samych sukcesów !

 Z serdecznymi podziękowaniami,

Małgorzata Dubaj

Jako rodzic polecam szkołę języków obcych Bumerang. Moja córka od 4 lat uczęszcza do tej szkoły na zajęcia, które zawsze są przygotowane w bardzo ciekawy sposób. Dzięki lektorowi Pani Magdzie córka pokochała język angielski, radzi sobie rewelacyjnie i jak to sama powiedziała w przyszłości chciałaby zostać nauczycielem języka angielskiego. Dużym plusem dla rodziców jest bardzo dobry kontakt z lektorem, który zawsze informuję rodzica o postępach dziecka. Osobiście sama też podziwiam lektora Panią Magdę, gdyż uważam że jest nauczycielem z olbrzymią pasją. Niekiedy z przyczyn losowych córka miała zajęcia z innymi lektorami i też bardzo sobie chwaliła te zajęcia. Uważam, że ta szkoła to najlepszy wybór jakiego dokonaliśmy i oczywiście w dalszym ciągu córka będzie kontynuować naukę w tej szkole. Polecam każdemu rodzicowi wybór szkoły Bumerang, gdyż to najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.

Pozdrawiam Ilona Podsiadło

Moja córka zaczęła swoją edukację w Szkole Języków Obcych „Bumerang„  w Gliwicach
w 1 klasie szkoły podstawowej i przez 10 lat uczęszczała na zajęcia języka angielskiego. Zakończyła swoją edukację na bardzo wysokim poziomie znajomości języka, czego osiągnięcie nie byłoby możliwe bez wszystkich lat spędzonych na zajęciach w Bumerangu.

Przez cały okres nauki miała kontakt z bardzo profesjonalnymi i dobrze wykształconymi lektorami. Dyrekcja szkoły była bardzo pomocna i otwarta na sugestie i prośby rodziców.
Zajęcia w szkole Bumerang były bardzo zróżnicowane pod względem form edukacyjnych (np. książki, wycieczki, festyny). W czasie zajęć młodzież poznała również, różnych wykonawców muzycznych a moja córka pokochała zespół The Beatles.

Dzięki zdobytej wiedzy w szkole Bumerang w Gliwicach moja córka obecnie studiuje filologię angielską.

Małgorzata Trzaska

Witam!
Jako mama dwójki dzieci od lat korzystam z usług Szkoły Języków Obcych Bumerang. Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki programowi realizowanemu w Szkole Bumerang, ciekawemu sposobowi prowadzenia zajęć, świetnym lektorom córka dostała się do wymarzonego dwujęzycznego liceum na profil MYP (IB), przygotowujący do międzynarodowej matury. Młodszy syn również chętnie uczęszcza na zajęcia, coraz więcej potrafi, znajomością j.angielskiego zaczyna wyprzedzać większość rówieśników, obecnie jest w czwartej klasie szkoły podstawowej. Z tego powodu serdecznie dziękuję Panu Dyrektorowi SJO Bumerang, jak również wszystkim lektorom, którzy stoją za sukcesami moich dzieci. Polecam tą szkołę wszystkim Rodzicom!!!

Z wyrazami szacunkuAnna Klos

Systematyczna współpraca i stały, empatyczny kontakt z rodzicami oraz profesjonalizm lektorów i elastyczność w prowadzeniu zajęć z uwzględnieniem potrzeb dziecka – to wizytówka szkoły.

Gorąco polecam!

Izabela Mozych mama Wiktorii

Przez  8 lat uczestniczyłam w lekcjach języka angielskiego.
Zajęcia dostosowane do naszych potrzeb i tempa pracy, prowadzone w przyjacielskiej atmosferze.

Serdecznie polecam!

Wiktoria Mozych

Syn uczęszczał do Szkoły Języków Obcych „Bumerang” od pierwszej  klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy gimnazjum. Zajęcia w szkole, zwłaszcza  w klasach 1-3 były bardzo praktyczne, gdyż szkoła starała się dostosować plan zajęć do godzin lekcyjnych, tak by dziecko nie musiało zbyt długo czekać na zajęcia w świetlicy. W starszych klasach również szkoła elastycznie układała plan zajęć, uwzględniając indywidualne potrzeby większości uczniów. Lektorzy byli kompetentni, dostosowani do wieku dzieci, zajęcia były ciekawie prowadzone. Korzystano z różnorodnych metod nauki m.in. organizacja przedstawień, teatrzyków, wypożyczanie książek, lekcje tematyczne, nauka piosenek przy gitarowym akompaniamencie właściciela szkoły. Lekcje były prowadzone stacjonarnie, ale już w tamtym okresie szkoła korzystała z wielu ciekawych instrumentów nauki on line. Zadawano  dużo zadań domowych, co na początku było uciążliwe, ale ostatecznie nauczyło syna systematyczności w nauce języka, co w kolejnych latach przełożyło się na wysokie wyniki w nauce. Szkoła dbała o to, aby uczniowie starszych klas posługując się już językiem na wysokim poziomie w tematycznych obszarach  słownictwa nie zapominali prostego słownictwa, robiąc testy, konkursy, co było bardzo dobrą metodą powtórek.

Lektorzy oraz właściciele szkoły  byli bardzo zaangażowani, regularnie kontaktowali się z rodzicami, omawiając postępy w nauce, uwzględniali uwagi rodziców w  planie dalszej nauki.

Dzięki nauce w Szkole Bumerang  syn opanował język angielski  biegle w mowie potocznej i formalnej, a także w piśmie. W ostatniej klasie gimnazjum był laureatem Konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Zdał maturę międzynarodową w języku angielskim na bardzo wysokim poziomie. Miał możliwość poznania różnych akcentów  w języku angielskim, dzięki celowym zmianom lektorów w poszczególnych latach nauki.  Twierdzi, że  dzięki kursowi w Szkole Bumerang  nauczył się myśleć        w języku angielskim. Bardzo dobrze wspomina szkołę i lektorów.

Z pełnym przekonaniem mogę polecić wszystkim Szkołę Języków Obcych “Bumerang”.

Z poważaniem

Iwona Górczyk-Dyło